Hra město, jméno. Další oblíbená hra mého dětství. Také si ji pamatujete? Nechte se inspirovat a nejen za dlouhých zimních večerů se hrou vraťte do dětství. Připravila jsem jednodušší a složitější variantu. Hrací plán stačí jen vytisknout. Pokud nemáte tiskárnu, nakreslete si jej tužkou ;-).
Tuto hru jsme se sestrou v dětství často hrávaly. Móóóóc nás bavila a překvapivě jsme se u ní ani moc nehádaly 🙂
Hru mohou hrát dva hráči a více. Je určena pro všechny, kteří umí psát. Za dlouhých zimních večerů nebo nyní v období nouzového stavu se může zabavit celá rodina včetně prarodičů. Trénujte společně mozek .
Pro ty, kteří si nepamatují, připomenu pravidla:
- První hráč v duchu říká abecedu.
- Druhý hráč řekne »stop«.
- První hráč nahlas řekne písmenko, které v tu chvíli v duchu říkal.
- A začíná se rychle psát.
- Kdo má všechna políčka vyplněna řekne »stop« a ostatní hráči musí přestat psát.
- Poté nastává bodování. Za každé originální slovo 10 bodů, pokud máte s někým shodné slovo, je to za 5 bodů, a když nestihnete žádné slovo zapsat, získáte 0 bodů. Po ukončení každé hry si říkejte vaše slova nahlas a zapisujte body ke každému slovu. Na konci řádku sečtěte.
- Po vyplnění všech políček sečtěte všechny body. Vítězem se stává ten, kdo má nejvíce bodů.
Hra město, jméno má dvě varianty obtížnosti.
Jednodušší varianta
V jednodušší variantě je město, jméno, zvíře, rostlina, věc. S ohledem na našeho mladšího syna, my stále hrajeme tuto jednodušší variantu. Vytisknout hrací plán můžete zde.
Složitější varianta
Tato varianta je určena pro starší děti nebo dospělé. Určuje se zde hlavní město, jméno, země, zvíře, rostlina, věc. Zde si vytiskněte hrací plán.
Pokud byste chtěli vytvořit pro vaše děti další hry – buď jako dárek nebo jen tak na využití volného času, použijte inspiraci z mého blogu. Mám návody na piškvorky a samotáře.